مختصری از زندگی برایان تریسی | Brian Tracy

برایان تریسی | BrianTracy

 من در آغاز زندگي به جز يك ذهن كنجكاو، برتري زيادي نسبت به ديگران نداشتم. در مدرسه درس نمي خواندم و شاگرد ضعيفي بودم و در آخر هم ترك تحصيل كردم . سالهايي بسياري را به انجام كارهاي سخت بدني گذراندم و اميدي به آينده خود نداشتم.

در جواني در يك كشتي باربري، كاري پيدا كردم. هشت سال از زندگيم را در حالي كه كار مي كردم، در سفر گذراندم و آنقدر سفر كردم كه در نهايت بيش از هشتاد كشور جهان را در پنج قاره ديدم. زماني كه توانم براي انجام كارهاي سخت بدني كم شد، به سراغ فروشندگي رفتم. به جاهاي بسياري سر مي زدم و با سود معيني كه از فروش كالا به دست مي آوردم، زندگي‏ ام را مي‏ گذراندم . زمان زيادي اين كار را انجام مي دادم تا اين كه يك روز به اين فكر فرو رفتم كه با اين همه تلاشي كه من مي كنم، چرا ديگران در زندگي از من جلوترند؟

آن زمان بود كه كاري را شروع كردم كه زندگي‏ ام را دگرگون كرد. فروشندگان موفق را ديدم و از آن ها درباره‏ ي حرفه شان سئوال كردم. آنها هم مرا راهنمايي كردند و من هم به توصيه‏ هاي آنها عمل كردم و فروشم بيشتر شد. آنقدر پيشرفت كردم كه تبديل به يك مدير فروش شدم. در كار مديريت فروش هم از همان روش استفاده كردم تا فهميدم كساني كه در مديريت فروش موفق ترند چه مي ‏كنند و خودم هم همان كارها را انجام دادم.

اين جستجو و پيگيري، زندگي مرا از اين رو به آن رو كرد. خودم هم بسيار شگفت‏ زده ام از اين كه اين كار چقدرآسان و ساده است. فقط كافي است بداني كه افراد موفق چه كارهايي را انجام مي دهند و بعد از آن خودت هم همان كارها را انجام دهي تا به همان درجه از پيشرفت دست پيدا كني. واقعاً كه روش بسيار جذابي است. به سادگي دريافتم كه چرا بعضي از افراد موفقت تر از ديگران هستند. مي دانيد چرا؟ براي اين كه از روش هاي ديگري استفاده مي كنند. در حقيقت كارهاي درست را با روش درست انجام مي دهند. به ويژه آن كه اين افراد بسيار بهتر از ديگران از وقتشان استفاده مي كنند. من چون در زندگي با شكست‏هايي روبرو شده بودم، يك نوع احساس ناتواني در من به وجود آمده بود. در اين غوغاي ذهني سرگردان بودم كه همه‏ ي افراد موفق از من برتر و بهترند. بعد از آن ياد گرفتم كه هميشه هم اين طور نيست. آن‏ها فقط كارهايشان را به روش ديگري انجام مي دهند و از نظر عقلاني، آن‏چه كه آن ها آموخته بودند ، من نيز مي توانستم ياد بگيرم.

اين مسئله براي من همانند يك كشف بزرگ بود و من از دريافت آن متعجب و هيجان زده بودم . من آن زمان فهميدم كه مي توانم زندگي خودم را تغيير دهم و به تمام هدف‏هايي كه براي خودم تعيين مي كنم، برسم. به شرط آن كه متوجه كساني كه موفق ‏اند باشم و از راه‏هايي كه آن‏ها را به موفقيت رسانده بروم و خود نيز در كارهايم موفقم شوم.

هنوز يك سال از شروع كارم نگذشته بود كه من تبديل به يك فروشنده زبردست شده بودم. يك سال پس از آن، مدير عامل 95 نماينده‏ ي فروش در شش كشور شدم. در حالي كه من آن زمان فقط 25 سال داشتم.

در طي سال‏ها در بيست و دو حرفه مختلف كار كردم، چند شركت را راه‏ اندازي كردم و از يك دانشگاه معتبر در رشته‏ ي مديريت بازرگاني فارغ ‏التحصيل شدم. همچنين توانستم زبان هاي فرانسه، آلماني و اسپانيايي را ياد بگيرم و به عنوان سخنران، مربي و مشاور با بيش از پانصد كمپاني همكاري كنم. من هر ساله براي بيش از 300000 نفر سخنراني مي‏ كنم و همايش‏هايي برگزار مي‏ كنم كه بيش از 20000 نفر شركت كننده دارد.

من در طول سوابق حرفه‏ اي خود، يك حقيقت ساده را كشف كردم و كليد دست‏يابي به موقعيت‏هاي عالي، احترام و مقام و خوشبختي را در اين ديدم كه يك فرد بتواند فكرش را روي مهم‏ترين هدفش متمركز كند با آن را درست انجام دهد و تا به نتيجه نرسيده، دست از كار نكشد. همين راهكار است كه جان كلام اين كتاب را شكل مي‏ دهد.

اين كتاب براي نشان دادن روش‏ هايي در پيشبرد سريع كارها نوشته شده است.

صفحاتي كه در پيش رو داريد، شامل بيست و يك اصل است كه در مجموع قوي‏ترين اصولي است كه تا كنون در زمينه‏ ي كارآيي فردي به آ ن‏ها دست يافته ام.

راه‏ها و روش‏ها و فنوني كه مطرح مي شوند، كاربردي ، اثبات شده و سريع‏ العمل هستند. براي اينكه در وقت صرفه‏ جويي كنيم، از توضيحات اضافي روان‏ شناختي پرهيز شده است.

در اين كتاب از مقدمه‏ پردازي‏ هاي طولاني در مورد مباحث نظري و اصول و روش‏هاي تحقيق خودداري شده است. كارهاي به خصوصي در اين كتاب آموزش داده مي شود كه مي‏ توانيد به آن‏ها عمل كنيد و به نتايج بهتر و سريع‏تر دست پيدا كنيد.

هر پيشنهادي كه در اين كتاب مطرح مي‏ گردد، با توجه به بالاترين سطح بهره‏ وري و بازده كاري شما تنظيم شده است تا ارزش و اهميت شما را در هر كاري كه مي‏ كنيد، بيشتر كند. شما مي‏ توانيد بسياري از اين پيشنهادها را در زندگي خصوصي‏ تان نيز به كار بگيريد.

هر كدام از اين روش ها و فنون بيست گانه به تنهايي كامل بوده و همگي ضروري هستند اما هر يك از آن‏ها براي يك كار موثر است . به طور كلي اين ايده‏هاي بيست و يك گانه در مورد كارآيي فردي همانند غذاهاي آماده اي هستند كه با توجه به اولويتي كه براي شما دارند، مي توانند در هر زمان مصرف شوند.

رمز موفقيت عمل كردن است . اين روش ‏ها براي رسيدن به پيروزي‏ ها و نتايج سودمند و قابل پيش بيني، نتيجه‏ بخش هستند. هر چقدر سريع‏تر آن ها را ياد بگيريد و به آن‏ها عمل كنيد، مسلماً زودتر به نتيجه خواهيد رسيد. هرگز محدوديتي در مورد آن چيزهايي كه مي توانيد انجام دهيد وجود ندارد به شرطي كه ياد بگيريد چطور بايد قورباغه را قورت بدهيد.

درباره نويسنده

برايان تريسي يك سخنران برجسته، مربي و مشاور كارآزموده و مدير شركت بين المللي برايان تريسي (Brian Tracy International) است كه يك شركت بزرگ آموزشي مشاوره اي در سولاتاپيچ كاليفرنياست. اين را هم بگوييم كه او يك ميليونر خود ساخته است.

برايان براي آموختن، راه هاي بسيار سختي را طي كرده است. تحصيلاتش را در دبيرستان، نيمه كاره گذاشت و در حتي سال ها به انجام كارهاي سخت بدني مثل شستن ظرف، جابه جا كردن الوار، كندن چاه، كارگري در كارخانه ها و حمل بسته هاي كاه در مزرعه ها و دامداري ها، مشغول بود.

حدود 25 سال داشت كه فروشندگي را شروع كرد و در جهان تجارت، پله هاي پيشرفت و موفقيت را يكي پس از ديگري پشت سر گذاشت. سال ها با آموختن و عمل كردن هر ايده اي ، به راه ها و شيوه هاي سودمندي دست پيدا مي كرد و مسير را براي سعادتمندي خود هموار مي كرد تا بالاخره، مدير اجرايي شركت بزرگي شد كه سالانه 265 ميليون دلار سود دهي داشت.

مدتي از سن سي سالگي اش گذشته بود كه در دانشگاه آلبرتا مشغول به تحصيل شد و پس از گرفتن درجه كارشناسي، به تحصيلات بيش تر ادامه داد تا كارشناسي ارشد رشته مديريت از دانشگاه كلمبيا پاسيفيك شد.

او در طول سال هاي بسيار در 22 شركت بزرگ تجاري و صنعتي، فعاليت كرده است. از سال 1981 به بعد تصميم گرفت، اصول موفقيت خود را از طريق سخنراني ها و همايش ها در سطح كشور آموزش دهد و در حال حاضر كتاب ها و نوار هاي صوتي و تصويري او به 21 زبان مختلف ترجمه شده است و در 36 كشور مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته است.

برايان تأكيد بسياري بر شكوفا كردن استعدادهاي نهفته انسان ها دارد. او عقيده دارد كه هر شخص از طريق استفاده از روش ها و شيوه هاي كليدي افراد موثر و موفق، خيلي زود و سريع به سوي هدف هايش پيش رود.

از زماني كه سخنراني هاي تخصصي برايان تريسي شروع شده است تاكنون بيش از دو ميليون نفر را در 23 كشور، به صورت حضوري با خود هم نظر كرده است. بيش از 500 شركت و موسسه از مشاوره ها و آموزش هاي او بهره مند شده اند. او همه اصول مطرح شده در كتاب هايش را تجربه كرده و در زندگي به كار گرفته است. او خود و هزاران نفر ديگر را از فقر و تنگدستي به ثروت و كاميابي رسانده است.

برايان تريسي عنوان «سخنران گزينش گر»   به خود مي دهد. او بجاي يك پژوهشگر آكادميك، خود را تركيب كننده اطلاعات ، مي نامد. در طول سال، زمان زيادي را حذف مطالعه ي مجموعه وسيعي از روزنامه‏ ها، مجله‏ ها، كتاب‏ها و مواد گوناگون ديگر مي كند. ساعت هاي بسياري را به گوش دادن نوارها و شركت در همايش هاي مختلف و ديدن فيلم هاي آموزشي مي گذراند.

دانش هايي را نيز از راديو، تلويزيون و ديگر رسانه ها كسب مي كند و بر اطلاعات خود مي‏ افزايد.

او از آگاهي ها و تجربيات ديگران استفاده مي كند، آن ها را با آموخته‏ هاي خود تركيب مي كند و در زندگي به كار مي گيرد.

برايان چندين اثر پرفروش در حوزه موفقيت در زندگي شخصي و حرفه اي، نوشته است.

برايان، از ازدواج موفق خود راضي است و چهار فرزند دارد. خانه‏ ي بزرگي در سن ديگو دارد كه چمنزاري وسيع در آن قرار گرفته است.

بيش تر از 100 دفعه در سال، براي ايراد سخنراني سفر مي كند و با 17 كشور مختلف، ارتباطات تجارتي برقرار مي كند.

برايان تريسي يكي از معتبرترين افراد صاحب نظر جهان در زمينه موفقيت و پيشرفت است.

  برداشت از کتاب قورباغه را قورت بده


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

نظر شما درباره وب سایت افسانه فرهادی چیست؟

خوب - 56.6%
متوسط - 41.6%

مجموع آرا: 173
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است در: آگوست 25, 2020

 

 

 

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

 


      info@AfsanehFarhadi.com
     FarhadiAfsaneh@GMail.com
5935985 -0901

 

افسانه فرهادی، مهندس کامپیوتر(نرم افزار)، ارائه دهنده خدمات: طراحی و پیاده سازی وب سایت، مشاوره پروژه های IT، آموزش.

درباره افسانه فرهادی | About Afsaneh Farhadi

 Eng. Afsaneh Farhadi

IT Manager, Consultant and Member of the Board at Saee Hair and Skin Clinic

افسانه فرهادی مهندس کامپیوتر(نرم افزار)

برنامه نویس و طراح وب، مدیرIT، مشاور و عضو هیئت مدیره درمانگاه تخصصی پوست و مو ساعی

خدمات وب عبارتند از :

  • طراحی و پیاده سازی وب سایت
  • مشاوره پروژه های IT
  • آموزش نرم افزار

راه های تماس با افسانه فرهادی

  • آدرس وب سایت : www.AfsanehFarhadi.com
  • آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • شماره تماس: 5935985-0901
  • پیوستن به ما در شبکه های اجتماعی